haberler

Belediye Başkanı Tahsin Babaş “İhsan Ozanoğlu Türkiye’nin Değeridir”

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonumuzun yetiştirdiği şair, yazar ve ilim adamı Çanakkale Türküsü’nün kaynak kişisi İhsan Ozanoğlu’nun vefatının 37’nci sene-i devriyesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Şair, yazar ve ilim adamı İhsan Ozanoğlu’nun sadece Kastamonu’nun değil Türkiye’nin bir değeri olduğunu belirten Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Türk Dünyası Başkenti olarak ecdada ve hatıralarına sahip çıkmaya devam edeceklerini söyledi.

Ozanoğlu’nun eserleriyle pek çok konuyu aydınlattığını da sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Babaş, “Tarihi kahramanlık hikâyeleri ile dolu Kastamonumuz, yetiştirdiği önemli şahsiyetlerle ülkemizin gelişimine, değişimine ve geleceğine de her zaman çok değerli katkılarda bulunmuştur. Çanakkale Türküsü’nün derleyen kişisi olarak da İhsan Ozanoğlu bu önemli değerlerimizden bir tanesidir. Geçmişini bilmeyen geleceğine yön veremez. Bu nedenden dolayı tarihimizi iyi bilerek değerlerimize sahip çıkmalı ve gelecek nesillere en doğru şekilde aktarmalıyız. İhsan Ozanoğlu, hem ilimizin hem de ülkemizin değeridir. Çanakkale Türküsü başta olmak üzere TRT arşivlerine kazandırdığı birçok eser vardır. Şair, yazar, öğretmen ve ilim adamı İhsan Ozanoğlu eserleriyle pek çok konuyu aydınlatmıştır. İlimizin yetiştirdiği en büyük değerlerden biri olan ve yaptığı çalışmalarla kentimize ve ülkemize büyük katkılar sağlayan İhsan Ozanoğlu unutulmamalı ve unutturulmamalıdır. Türk Dünyası Kültür Başkenti olarak Ozanoğlu’nun çalışmalarını sadece Türkiye’ye değil Dünya’ya en doğru şekilde anlatmalıyız. Bu vesile ile hayatını ilme ve bilme adayan İhsan Ozanoğlu’nu vefatının 37’nci sene-i devriyesinde rahmet ve minnetle yad ediyorum. Ozanoğlu adına düzenlenecek tüm etkinliklere hemşehrilerimi davet ediyorum.” dedi.