haberler

Belediye Başkanımız Sayın Tahsin Babaş’ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Milli irademizin öncü kuvveti, demokrasimizin yaşaması ve gelişmesindeki  en önemli unsurlardan biri olan basın mensuplarımız kamuoyunun doğru, tarafsız ve eksiksiz bilgilendirilmesi adına kutsal bir görev icra etmektedirler.

Vatanına, devletine, milletine ve değerlerine bağlı olan Türk Basını tarih boyunca birçok sınavdan geçmiş ve bunların hepsinden alnının akıyla çıkmıştır. Kahraman Türk Basınımız 15 Temmuz 2016 tarihindeki kalleş işgal girişiminde de ecdadının kalemini devraldığını milli bir ruhla yayın ve yayımcılık anlayışında bulunduğunu ispatlamıştır. Basın mensuplarımızın hainler karşısında verdiği mücadele şüphesiz ki takdire şayandır. Kurtuluş Savaşımızın basın cephesi komutanlığını yapan Hüsnü Açıksöz’ün kutsal mesleği emanet ettiği her bir basın çalışanı o kalleş gecede, devletine ve milletine sahip çıkarak ecdadının izinden yürümüştür. Vatanı, milleti ve bayrağı için mücadele eden basın mensuplarımız kalleşler tarafından şehit edilmiş, birçok kardeşimiz ise saldırılar sonucu yaralanmışlardır. Tüm zor şartlara rağmen büyük bir vicdani sorumluluk ile görevini layıkıyla yerine getiren basın mensuplarımız ecdadı gibi kahramanlık nişanesini taşımaktadır.

Ülkemizin zor dönemler geçirdiği bugünlerde de aynı bilinçle ve birliktelikle hareket etmek gerek basın mensuplarımızın gerekse bizlerin en büyük görevidir. Milli birlik ruhuyla hareket eden tüm basın çalışanları cennet vatan üzerinde oynanan kalleş oyunları tek tek ortaya çıkartarak, birçok katliamı, kalleş saldırıları görmezden gelen Dünya Medyası’na da zulüm gören tüm mazlumların çığlıklarını hatırlatarak insani bir ders vermektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle zor şartlarda ve büyük bir özveriyle görevlerini en iyi şekilde yapmak için çalışan tüm basın çalışanlarını tebrik ediyorum. Sorumlu gazeteciliğin tüm şartlarını yerine getiren ve bu kutsal mesleği layıkıyla yapan başta Kastamonu Basınımızın her bir ferdinin ve tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.