haberler

Belediye Başkanı Sayın Tahsin Babaş’ın Öğretmenler Günü Mesajı

Cennet vatanımızın her köşesinde eğitim faaliyetlerini fedakârca sürdürerek geleceğimizi inşa etmek ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkartmak hedefi doğrultusunda milli şuur ile çalışan öğretmenlerimiz mukaddes bir görevi ifa etmektedirler.

İlk emri ‘oku’ olan bir dinin mensupları olarak, toplumun; temelini oluşturan, devamlılığını sağlayan, gelişmesinde rol alan en önemli faktör olan ve geleceğimize ışık tutan öğretmenlerimize her daim hak ettikleri değeri göstermeliyiz.

Ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşabilmesi; vatanperver, bilinçli, birikimli, milli ve manevi değerlerimizi özümsemiş nesiller yetişmesine bağlıdır. Tarih yazacak bu nesiller ise aynı değer ve yargıları benimseyebilmiş öğretmenlerimizin varlıklarıyla olacaktır. Bu kutsal yolda bizlerin kıymetli öğretmenlerimize güveni ve desteği tamdır.

Öğretmenlerimiz, yavrularımıza uzanan şefkatli birer eldir. Öğretmenlerimiz çocuklarımıza kol kanat geren merhametli bir yürek ve yollarını aydınlatan bir ışık kaynağıdır. Ülkemizin fikir ve bilgi komutanları olan öğretmenlerimizin varlığı milli kültürümüzün asırlar sonrasına uzanacağının teminatıdır.

‘Millet Mektepleri’nin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Başöğretmenlik’ unvanının verildiği bu anlamlı günde tüm öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.

“Bana bir harf öğretinin kırk yıl kölesi olurum” diyebilen bir geleneğin bir ferdi olarak öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en kalbi duygularımla kutlarım. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve mukaddes görevlerini icra etmek uğruna şehit düşen kahraman öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete intikal eden tüm ilim, irfan bekçilerine Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyorum.