haberler

Belediye Başkanımız Sayın Tahsin Babaş’ın 10 Kasım Mesajı

Aziz Türk Milleti’nin esaret altında yaşamayacağını tüm dünyaya haykıran ve tarihin en onurlu zaferiyle sonuçlanan Kurtuluş Savaşı’nın başkomutanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 79’uncu yılında özlem ve minnetle yad ediyorum.

İstiklal Savaşı’nda eşi benzeri görülmemiş bir cesaret örneği gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ülkemizin ve milletimizin ortak bir değeridir.

Milli Mücadele zaferinin ardından Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak dünyada eşine ender rastlanılan ileri görüşlü, dahi bir devlet adamı olduğunu kanıtlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, istikbal mücadelemize de önderlik ederek, ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine çıkması yolunda sayısız inkılaplara imza atmıştır.

Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere en büyük emaneti olan Cumhuriyetimize sahip çıkmak ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkartmak hepimizin öncelikli görevidir.

Bu uğurda ecdadının izinden giden Asil Milletimiz 15 Temmuz 2016 gecesi kalleşler tarafından gerçekleştirilmek istenen hain kalkışmada ikinci İstiklal Savaşı’nı kazanarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizin bizlere bıraktığı mirasa sahip çıkmayı başarmıştır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” diyerek bizlere emanet ettiği değerler Asil Milletimizin Kurtuluş Savaşı ruhuyla yazdığı kahramanlık destanıyla korunmuş ve gelecek nesillere daha güçlü şekilde aktarılması sağlanmıştır.

Bu süreçten sonra da emin adımlarla yoluna devam eden ülkemiz üzerine dış güçler ve onların maşaları tarafından kirli oyunlar oynanmaya çalışılmış ve çalışılmaktadır. Bizler Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemizi muassır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkartma hedefi doğrultusunda bıkmadan, usanmadan ve yorulmadan çalışacağız.

Bir ve beraber olup, halkı ve Hakk’ı en üst planda tutarak, ezan sesi ile yankılanan kutsal topraklarımızda, ayyıldızlı bayrağımızın gölgesinde hür ve bağımsız olarak yaşayarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarının hatıralarına sahip çıkacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve vatan savunmasında canlarını ortaya koyan kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum. Ruhları şad olsun.”