haberler

Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkarak Milli Mücadele’nin ateşini yakmasıyla alevlenen milli şuur ile büyük Türk milletinin istiklal ve istikbali için iman dolu göğüsünü vatanlarına siper ederek kazanılan Kurtuluş Savaşımızın ardından ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin bugün 94’üncü yıl dönümünü millet olarak coşkuyla kutlamanın haklı gururunu ve sevincini yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 29 Ekim 1923 tarihinde “Türk Milletinin karakterine en uygun olan idare Cumhuriyet İdaresidir’ diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, milletimize bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilemez bir değerdir.

Öyle ki Aziz milletimiz, 15 Temmuz 2016 tarihindeki kara gecede haçlı zihniyetinin maşaları olan hainlerin cumhuriyetimize ve tüm değerlerimize yönelik saldırıları karşısında serden vazgeçmiş ama ecdadın emanetinden vaz geçmeyerek en büyük mirasına sahip çıkmıştır. Tarihin en büyük hainliğinin yaşandığı gece Aziz milletimiz ecdadının izinden yürüdüğünü, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı ruhunun damarlarındaki asil kanda mevcut olduğunu tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Milletimiz değerlerini her daim canı pahasına koruyacağını Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza dek yaşayacağını bir kez daha ispat etmiştir.

Türkiye’nin engellenemez büyüyüşü ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşma mücadelesi ilk günkü azim, heyecan ve şevkle sürmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bugün sadece kendi vatandaşlarının değil tüm dünyadaki mazlumların umudu haline gelmiştir.  Haçlı zihniyeti ve onun maşaları olan terör örgütlerinin birliğimiz ve beraberliğimize yönelik saldırılanının ardındaki neden de Cumhuriyetimizin bu seviyeye ulaşmış olmasıdır.

Büyük birlikteliğimiz sayesinde kalleşlerin ve onların destekçilerinin ülkemiz üzerindeki kirli oyunları amaçlarına asla ulaşamayacaktır. Birlik ve beraberliğimiz daim olduğu sürece terör belası başta olmak üzere cennet vatan üzerindeki tüm kirli hesaplar en kısa zamanda yok olacaktır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve de silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yad ediyor, Cumhuriyet Bayramımızı en kalbi duygularımla kutluyorum.