haberler

Belediye Başkanımız Sayın Tahsin Babaş’ın Muhtarlar Günü Mesajı

Yerel demokrasimizin mihenk taşı, vatandaşlarımızın devlete ihtiyaç duyduğu andaki ilk kapısı olan kıymetli muhtarlarımızın Muhtarlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum.

1829 yılından bu tarafa köy ve mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın devlet kurumlarıyla olan ilişkilerinde aracı bir rol oynayan, yaptıkları fedakarca çalışmalarla takdiri hak eden muhtarlarımız bizler için vazgeçilmez bir değerdir. Bu doğrultuda bizler, hemşehrilerimize en iyi hizmeti sunmak adına muhtarlarımız ile uyum içerisinde çalışmaktayız. Mahallerimizin ihtiyaçları yönünde muhtarlarımızın bizlere ilettikleri konuları hızla çözüme kavuşturmaktayız.

Muhtarlarımız hem milletimizi hem de devletimizi temsil etmektedir. Bu bilinçle devletimiz tarafından muhtarlarımızın çalışma şartları 15 yıl içerisinde iyileştirilmiştir. Öyle ki Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, büyük fedakarlıklarla çalışan muhtarlarımız için 19 Ekim’i Muhtarlar Günü olarak ilan etmiş hükümetimizde hazırladığı genelgeyle bugünü resmileştirmiştir.

Muhtarlarımıza verilen bu önemin ne denli haklı olduğu; 15 Temmuz gecesinde birkez daha görülmüştür. Milletinin ve devletini savunmak üzere meydanlara koşan ilk isimler arasında olan muhtarlar şehit olmuş, gazi olmuş, vakur bir duruş sergileyerek milletin ve devletinin gücü olmuştur. Bu noktada gerek köylerimizde gerekse mahallelerimizde vatandaşlarımıza öncülük eden muhtarlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyorum.