haberler

Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın Gaziler Günü Mesajı

Türk Milleti, tarih boyunca hür ve bağımsız yaşamış, işgal ve esarete alışık olmayan asil ve büyük bir millettir. Tarihimiz; kutsal değerlerini, vatan ve bayrak sevgisini her şeyin üzerinde tutarak hayatlarını seve seve feda eden kahraman şehitlerimiz ile gazilerimizin elde ettiği nice zaferlerle doludur.  Uğruna ağır bedeller ödenen, şehit ve gazilerimizin bize emaneti olan bu  cennet vatana, aynı şuur ve kararlılıkla sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Milli ruhumuzun daima canlı kalmasında kahraman gazilerimizin payı büyüktür. Onların büyük fedakarlıkları ve vatan sevgileri nesilden nesile aktarılacaktır.  Bu yolda bizler üzerimize düşen her ne varsa fazlasıyla yapacağız. Şehit ve gazilerimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız bir şekilde tarih sahnesinde yer almasında en büyük pay sahibi ve yegâne değerlerimizdir. Bu topraklar için tereddüt etmeden canlarını ortaya koyan şehit ve gazilerimiz, milletimizin gönlünde saygın bir yere sahiptir. Şehit ve gazilerimizin; uğrunda canını siper ettiği ay yıldızlı bayrağımızı sonsuza dek dalgalandırmak, vatan topraklarını onların hatırası olarak muhafaza etmek ise her vatan evladının en büyük vazifesidir.

Kahraman ecdadın asil torunları 15 Temmuz gecesindeki vakur duruşuyla atasına layık olduğunu ispatlamıştır. Mevzu bahis vatan ise gerisi teferruattır diyen kahraman ecdadın kahraman torunları, tarihte görülmemiş bir ihanete sahne olan 15 Temmuz gecesinde göğüslerini tanklara, toplara, mermilere, helikopterlere ve uçaklara siper ederek mukaddes vatanı korumuşlardır. Damarlarındaki asil ruhun tarih boyunca kaybolmayacağını gösteren aziz milletimiz, ülkemiz üzerinde kalleş emelleri bulunanlara ise en sağlam tokadı atmıştır.

Bu onurlu milletin bir ferdi olmak gururların en büyüğüdür. Bizlere bu gururu yaşatan kahraman şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet gazilerimize minnetlerimi sunuyorum.

Hizmetlerin en üstünü olan vatan savunmasını, fedakârlıkların en büyüğü ile tarihimize nakşeden, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü canlarını feda ederek koruyan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete uğurladığımız gazilerimizi minnetle anıyor, hayatta olan tüm gazilerimize sağlık ve esenlik diliyorum. Kahraman şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyorum.