haberler

Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’ın Basın Bayramı Mesajı

Demokrasimizin gelişmesi ve yaşamasındaki önemli unsurlarımızdan olan basın mensuplarımız, milletimizin doğru, şeffaf, tarafsız ve eksiksiz bilgilendirilmesi adına kutsal bir görev icra etmektedirler.

Görevlerini fedakarca yerine getiren Türk Basını, vatanının, milletinin ve devletinin daima yanında olduğunu her fırsatta göstermiştir. Şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki Kurtuluş Savaşımızın basın cephesi komutanlığını yapan Hüsnü Açıksöz’ün mesleği emanet ettiği her meslektaşı bugün aynı bilinçle devletine ve milletine sahip çıkmıştır. 15 Temmuz hain işgal girişimine karşı vatan, millet ve devlet bilincini taşıyan onurlu basın mensuplarımız vakur bir duruş sergileyerek, kalleşlerin amaçlarına ulaşamaması için kahramanca mücadele etmişlerdir. Ecdadının izinden, giden ve onuru olan kalemini kalleşe teslim etmeyen tüm basın mensuplarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu uğurda kalleşler tarafından şehit edilen basın mensuplarımıza Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyor, gazilerimize minnetlerimi sunuyorum.

Ülkemizin en zor günlerinde takdire şayan bir duruş sergileyerek aziz milletimizin en doğru bilgiye ulaşmasını ve meydanlarda buluşmasını sağlayarak, basınımız ikinci İstiklal ve İstikbal mücadelemizin verilmesinde etkin rol oynadığı hiçbir zaman unutulmayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle zor şartlarda ve büyük bir özveriyle görevlerini en iyi şekilde yapmaya çalışan, halkımıza doğru ve aydınlatıcı bilgileri ulaştıran tüm basın mensuplarını tebrik eder, Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlarım.