haberler

Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın 15 Temmuz Mesajı

Aziz Türk Milleti’nin ikinci İstiklal ve istikbal mücadelesi verdiği 15 Temmuz Milli İrade Destanı’nın birinci yıl dönümünde vatana iman dolu göğüslerini siper eden tüm kahramanlarımıza Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı bir ömür, tedavisi devam eden kardeşlerimize ise acil şifalar niyaz ediyorum.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün kahraman ecdadın kahraman torunlarına, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak’tan diliyorum.

FETÖ/PDY terör örgütü mensuplarının 15 Temmuz kalleş işgal girişiminin ve bu hain girişime karşı aziz milletimizin kazandığı Mukaddes Zafer’in birinci yıl dönümü olan bugünü gelecek nesillere çok iyi anlatmamız. 15 Temmuz’u unutmamalıyız! Unutturmamalıyız! 15 Temmuz’u en doğru şekilde geleceğe taşıyabilmek toprağı vatan yapan 250 Şehit ve 2 bin 193 Gazimize olan en büyük borcumuzdur.

Öyle ki 15 Temmuz vatanımıza, bayrağımıza, birliğimize, irademize ve inançlarımıza yönelik gerçekleştirilen tarihin en büyük hainliğidir. 15 Temmuz gecesi milletin savunmasında kullanılmak için milletimizin vergileriyle alınan savunma silahların namluları, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içerisine sızmış olan kalleşler tarafından halka çevrilmiş ve ateşlenmiştir. 15 Temmuz’da ülkemiz üzerindeki bu kara geceyi ellerinde al yıldızlı bayraklarıyla meydanlara koşan, tanklara, uçaklara, silahlara karşı, vatanını iman dolu göğsüyle savunan asil milletimizin vakur duruşu aydınlatmıştır. Bu Mukaddes Zafer tarihteki yerini almıştır. Milletimiz, egemenliğin kayıtsız şartsız kendisinde olduğunu bir kez daha göstermiş, demokrasi nutukları atan Avrupa’ya en büyük demokrasi dersi verilmiştir. 15 Temmuz ve akabindeki süreçte silahla istediğini alamayanların, ülkemize yönelik ekonomik darbe girişimi de Türkiye’nin büyük birlikteliği karşısında başarısız olmuştur. Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı’nda kalleşe, haine, gafile istediğini vermeyen kahraman ecdadın, asil torunları da 15 Temmuz’da ve sonrasında büyük bir destan yazmıştır. Kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla Türk Milleti’nin damarlarındaki asil kanın ne kadar taze olduğu 15 Temmuz gecesi birkez daha görülmüştür. Mevzu bahis vatansa, serden ve ailesinden vazgeçebilecek kadar koca yürekli, asil ve aziz milletimiz şehadete koşarak gitmiş Dünya’da eşi benzerine rastlanmayan destanların da tek sahibidir.   Böyle ferasetli, vakur ve mukaddes milletin bir ferdi olmayı nasip eden Yüce Rabbim’e hamt ediyorum.

Büyük bir birliktelikle çıkılan yolda aynı birliktelikle devam etmemiz şarttır. Bu nedendendir ki bugün itibariyle tüm kardeşlerimi yine Meydanlara bekliyorum. 15 Temmuz gecesi yeniden Cumhuriyet Meydanımız da buluşarak büyük birlikteliğimizi bir kez daha göstermeliyiz. İman dolu göğüslerin çelik tankları, helikopterleri, uçakları, mermileri ve bombaları alt ettiği gün olan gafile tarihteki en büyük tokatlardan birinin vurulduğu 15 Temmuz Destanı’nın sahibi milletimize şükranlarımı sunuyorum. 15 Temmuz’da kalleşlere karşı sergilenen büyük direnişte kahramanca vatanlarını savunan ve şehadet şerbetini içen 250 şehidimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize minnetlerimi sunuyorum.