haberler

Belediye Başkanımız Sayın Tahsin Babaş’ın 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı, Yılsonu Mesajı

Oldukça yoğun ve yorucu geçen bir eğitim ve öğretim yılının daha sorunsuz şekilde tamamlanmasının mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bir hayli verimli geçtiğine inandığım eğitim öğretim yılımız boyunca fedakârca çalışan kıymetli öğretmenlerimize, idarecilerimize ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz çalışanlarına geleceğimizin teminatı çocuklarımızın çağın gereklerine uygun olarak yetiştirmek adına sarf ettikleri büyük emekten ötürü şükranlarımı sunuyorum.

Bizlerin en büyük arzusu ideallerinin peşinde kararlılıkla giden, vatanını seven, özgüvenli, ahlaklı bireyler yetişmesidir. Bu doğrultuda kıymetli aileler, çocuklarımızın karnelerini değerlendirirken doğrudan notlara odaklanmak yerine onların özelliklerini fark etmeye, eksiklerini ve gerçekten neye ihtiyacı olduğunu belirlemeye çalışmalıdırlar. Çocuklarımızın alacağı karneler onların üzerinde kesinlikle psikolojik bir baskı oluşturmamalıdır. Çocuklarımıza her şartta vereceğimiz manevi destek onların özgüvenini arttıracağı gibi başarıyı yakalamalarına da büyük katkı sağlayacaktır. Bundan dolayı çocuklarımızın her zaman huzurlu olması adına hep birlikte empati yaparak onların beklentilerini ve ihtiyaçlarını anlamalıyız. Her çocuğumuzun mutlaka farklı yetenek ve gelişim özelliklerine sahip olduğunu unutmamalıyız.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımız, sizler ülkemizin aydınlık yarınları ve istikbalisiniz. Sizler ailelerinizin ve bizlerin en değerli varlıklarısınız. Ülkemizin ve bizlerin sizlerden beklentilerini her daim karşılayacağınızdan en ufak bir şüphem yoktur.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde kıymetli öğrencilerimize, ailelerimize ve öğretmenlerimize huzur dolu bir tatil diliyorum.