haberler

Belediye Başkanımız Sayın Tahsin Babaş’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş mücadelesini başlatmak üzere Samsun’a ayak bastığı, Türkiye Cumhuriyeti’nin miladı olarak tarih sayfalarına şanla ve şerefle kaydedilen 19 Mayıs 1919’un ülkemizin bağımsızlığındaki hayati önemi yadsınamaz derecede büyüktür. Ülkemizin ve milletimizin geleceğinin işgal güçleri tarafından zapt edilmeye uğraşıldığı dönemlerde, bağımsızlık fitilinin ateşlendiği 19 Mayıs 1919 tarihi İstiklal mücadelemizin de başlangıcının simgesidir.

19 Mayıs aynı zamanda Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilerek gelecek nesillere duyduğumuz güveninin ve gençlere düşen büyük sorumluluğun göstergesidir.

Vatan uğruna; canını, kundaktaki çocuğunu, eşini ve ailesini feda etmekten biran bile tereddüt etmeyen kahraman ecdadımızın bu ülkeyi emanet ettiği kıymetli gençlerimiz; büyük fedakarlıklarla kurulan Cumhuriyetimiz sizlere emanettir. Toprağı vatan yapan ecdadımızın bizlere kutsal mirası olarak bıraktığı sınırlar içerisinde bugünde haince planlar yapan iç ve dış mihraklar bulunmaktadır.

Bu doğrultuda tarihin en büyük hainliği 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilmiştir. Aziz milletimizin vergileriyle alınan silahların namluları kalleşler tarafından milletimize çevrilmiştir. Kahraman ecdadın asil torunları 15 Temmuz’da aynı 19 Mayıs 1919’daki ruhla meydanlara koşmuş ataları gibi iman dolu göğüslerini birkez daha vatana siper ederek büyük bir destan daha yazmıştır.

Bugün güvenlik güçlerimiz, bu hainleri yaratmaya çalıştıkları kaos ortamında boğmakta ve terörün kökünü kazımak için mücadele etmektedirler.

Kıymetli gençlerimiz; bu noktada sizlere her zamankinden daha fazla birlik ve beraberlik içerisinde olma görevi düşmektedir. İdeallerinin peşinde kararlılıkla giden, vatanını seven, özgüvenli, ahlaklı bireyler yetişmesi bizim en büyük arzumuzdur.

Ecdadın emanetini korumak, yüceltmek ve muasır medeniyetler seviyesini üstüne taşımakta gelecek nesillerimizin en büyük görevlerindendir.

Bu vesile ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor; Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve ebediyete intikal eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.