haberler

Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 97. kuruluş yıl dönümü olan bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklarımıza armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamanın mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz.

23 Nisan 1920 sadece Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açıldığı bir gün değil millet egemenliğine dayanan demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı gündür.

Ecdadın bize emaneti olan bu değerler bugün asil ve aziz milletimizin feraseti, vakur duruşu ve vatan sevgisiyle daha da güçlenmiştir.

Tüm Dünya çocuklarıyla dostluk, kardeşlik ve barış mesajlarının verildiği özel bir bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, çocuklarımız için bir şenlik, milletimiz için ise gurur günüdür.

Ülkemiz üzerinde oynanan hain oyunlara ve kalleş emellere, asil ve aziz milletimizin 1920 ruhuyla cevap verdiği kritik bir dönemden geçtiğimiz bu günlerde birlik ve beraberliğimizin daim olmasını diliyorum. Öyle ki1920 ruhuyla çözemeyeceğimiz hiçbir sorun aşamayacağımız hiçbir engel yoktur.

Çocuklarımızın güvenli ve sağlıklı bir ortamda iyi eğitim alarak topluma ve insanlığa yararlı bireyler olarak yetişmesine katkı sağlamak adına çalışmak hepimizin boynunun borcudur. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızın milli ideallerimize sarılmaları, manevi değerlerimizle donanmaları ve dünyaya açık olarak yetişmeleri ülkemizin geleceği açısından büyük önem taşımaktadır.

Bu inanç ve düşüncelerle 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarken başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını, vatan uğruna hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın ülkemizin ve dünyanın bütün çocuklarına huzur, sağlık ve mutluluk getirmesini diliyorum.