haberler

Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’ın Kutlu Doğum Haftası Mesajı

Alemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V)’nın kutlu doğumunun sene-i devriyesinde, karanlıklarımızın yeniden aydınlanmasını, yoksunluklarımızın bereketlenmesini ve ülkemizdeki ihanet şebekelerinin kendi kötülüklerinde boğulmalarını, terörün ise bir an önce yok olmasını diliyorum. Bu kutlu günün tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.

Allah’ın son elçisi, hakikatin sadık emanetçisi olan sevgili Peygamberimiz, insanların en hayırlısı ve en aydınlık düşüncelisiydi. Bu nedendendir ki Sevgili Peygamberimiz, insanların yoldan çıktığı, iyi ile kötüyü ayırt edemez duruma geldiği bir dönemde, alemlere rahmet olarak gönderildi. Öyle ki Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim, O’nun aracılığıyla insanlığa indirilmiştir.

Sevgili Peygamberimiz kısa bir zaman diliminde tüm dünyayı aydınlatmış, söylediği ve yaptığı işler hayatı boyunca uyum içinde olmuş ve toplumda örnek bir kişi olarak gösterilerek kendisine Muhammed’ül Emin denilmiştir. Her daim merhametli olan ve insana din, mezhep ve ırk ayrımı gözetmeksizin saygı gösteren Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V) efendimiz kanla, gözyaşıyla, acı ve zulümle sarsılan insanlığı huzura, barışa ve mutluluğa kavuşturmuştur.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde milletimizin her yıl artan bir heyecanla bağrına bastığı Kutlu Doğum Haftası, kardeşlik kültürümüzü daha da derinleştirecektir. Bugün olduğu gibi bundan sonra da yolumuzu aydınlatan, yüreklerimizi merhametle dolduran sevgili Peygamberimizin hatırasına hep birlikte sahip çıkacağız.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde başta ülkemiz ve gönül coğrafyamız olmak üzere bütün İslâm dünyasının Kutlu Doğum Haftasını kutluyorum.