haberler

Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’ın Polis Teşkilatımızın 172. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlama Mesajı

Kamu düzeninin korunması, asayişin sağlanması, suçu önleyici tedbirlerin alınması, faillerin adalete teslim edilmesi ülkemizdeki barış ve istikrarın sürmesi noktasında yüksek vazife şuuruyla mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarını sürdüren Türk Polis Teşkilatımızın 172’nci kuruluş yıldönümünü canı gönülden kutluyorum. Varlık sebebi bugün daha iyi anlaşılan Türk Polis Teşkilatı, ülkemizin huzuru ve güvenliği için kurulduğu günden itibaren gövdesini tüm değerlerimizin üzerine kalkan yapmış ve milletimizin şefkat kapısı olmuştur.

Ülkemizin refahını ve birlikteliğini bölmek isteyen dış güçler ve hain terör örgütüne karşı Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı ruhuyla mücadele eden Türk Polis Teşkilatımızın kahraman evlatlarının 15 Temmuz’daki  kalleş kalkışma girişiminde sergiledikleri dik duruş her türlü takdirin üzerindedir. Kahraman kardeşlerimiz şunu bilsin ki biz hiçbir zaman kalleşlerin Gölbaşı saldırısını unutmayacağız. Polis teşkilatımızın tüm kahramanlarının toprağı vatan yapışını unutmayacağız. Vatanı, milleti, bayrağı ve inançları için şehadete koşan nice Fethi Seki’leri unutmayacak, unutturmayacağız.

Toprağı vatan yapan kahraman şehitlerimizi saygı ve minnetle yad ediyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Asil milletimizin övünç kaynağı olan Türk Polis Teşkilatımızın 172’nci kuruluş yıldönümünü kutluyor, emniyet mensuplarımızın daima yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyorum