haberler

Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’ın 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Kahraman bir milletin destanı olan Çanakkale Zaferi’nin 102’nci yıl dönümünü kutladığımız bugünde toprağı vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve özlemle yâd ediyorum. Çanakkale Zaferi, milletimizin dönüm noktası olmuş Kurtuluş Savaşımızın fitili bu destanla ateşlenmiştir. İman dolu, inanmış yüreklerin cihanı hayrete düşüren kahramanlık hikayeleri 102 yıldır dilden dile dolaşmaktadır. Aziz ecdadımız Çanakkale’de savaş meydanındaki cesaretiyle olduğu kadar merhameti ve insanlığıyla da dünyaya büyük bir ders vermiştir.

İşte o asımın neslinin torunları ecdadın izinden yürüdüğünü 15 Temmuz’daki hain kalkışma girişiminde birkez daha göstermiştir. Asil ve aziz vatandaşlarımız 15 Temmuz’da ecdadı gibi büyük bir destan ve tarih yazmış İkinci İstiklal Savaşı’ndan galibiyetle çıkmıştır. Halkımızı korumak için alınan savunma silahlarımızı milletimize dönmüş ve ateşlenmiştir. Tarihin en büyük hainliğinin yaşandığı 15 Temmuz gecesinde aziz Türk Milleti, merhametinden ve insanlığından hiçbir şey kaybetmemiştir. Kendisine karşı canice, vahşice ve hayasızca saldıran sırtlan sürüsünü bir bir yakalayarak adalete teslim eden asil milletimiz demokraside sınıfta kalan dünyaya büyük bir ders daha vermiştir. Milletimiz, bayrağını, vatanını, devletini ve inancını kanının son damlasına kadar savunarak damarlarındaki asil kanın gücünü dünyaya birkez daha göstermiştir.

1915’te Çanakkale’de hayasızca, vahşet yaratanlar bugün vatan hainleriyle birlikte kirli saldırılarını sürdürerek ülkemizin birliğini ve beraberliğini bozmak istediğini görmekteyiz. Tarihi destanlarla dolu Türk milletinin dik bir şekilde ayakta kalabilmesi, birlik ve beraberliğinin bozulmaması için Çanakkale Ruhunu iyi anlamamız gerekmektedir. Çanakkale Zaferi’nin 102’nci yılında, şehitlere şükran borcunu ödemenin yolunun vatana, bayrağa, birlik ve beraberliğe kararlı şekilde sahip çıkmaya devam etmekten geçtiği unutulmamalıdır. Türk milletinin her zaman olduğu gibi bu zor günlerde birbirine kenetlenerek düşmanlarına aman vermeyecektir.

Çanakkale Zaferi’nin 102’nci yıl dönümünü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları başta olmak üzere ebediyete intikal eden kahraman şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.