haberler

Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Kamuoyunun, doğru, tarafsız, ve eksiksiz bilgilendirmesi adına büyür bir fedakarlık örneği sergileyerek kutsal bir görevi icra eden basın mensuplarımız, milli irademizin öncü kuvveti olduğu gibi demokrasimizin gelişmesi ve yaşamasındaki en önemli unsurlarından biridir. Vatanına, milletine ve devletine bağlı Türk Basını, 15 Temmuz’daki kalleş darbe girişimindeki kararlı duruşu ve sorumlu haber anlayışıyla kamuoyuna en doğru bilgileri aktararak tarihte olduğu gibi devletinin, milletinin ve bayrağının yanında yer almış ve görevini layıkıyla yerine getirmiştir. Basın mensuplarımızın hainler karşısında verdiği mücadele şüphesiz ki takdire şayandır. Kurtuluş Savaşımızın basın cephesi komutanlığını yapan Hüsnü Açıksöz’ün kutsal mesleği emanet ettiği her bir basın çalışanı o kalleş gecede, devletine ve milletine sahip çıkarak ecdadının izinden yürümüştür.

Ülkemizin refahı, Cumhuriyetimizin ilelebet yaşaması ve milli iradeye sahip çıkmak adına basın mensuplarımızın verdikleri doğru haberler sonucu asil vatandaşlarımız meydanlarda toplanarak tek yumruk olmuşlar ve kalleş saldırı böylelikle püskürtülmüştür. Vatanı, bayrağı, milleti ve inançları için mücadele veren basın mensuplarımız da hain darbeciler tarafından şehit edilmiş, birçok kardeşimiz ise kanallara gerçekleştirilen saldırılarda yaralanmıştır. Tüm zor şartlara rağmen büyük bir vicdani sorumluluk ile görevini layıkıyla yerine getiren basın mensuplarımız ecdadı gibi kahramanlık nişanesini taşımaktadır.

Zor dönemlerden geçtiğimiz bu günlerde ülkemiz kalleşlerin çeşitli saldırılarına maruz kalmaktadır. Bu zor süreçte de basın mensuplarımıza büyük görevler düşmektedir. Milli birlik ruhuyla hareket eden tüm basın çalışanları cennet vatan üzerinde oynanan kalleş oyunları tek tek ortaya çıkartarak, birçok katliamı, kalleş saldırıları görmezden gelen Dünya Medyası’na da zulüm gören tüm mazlumların çığlıklarını hatırlatarak insani bir ders vermektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle zor şartlarda ve büyük bir özveriyle görevlerini en iyi şekilde yapmak için çalışan tüm basın çalışanlarını tebrik ediyorum. Sorumlu gazeteciliğin tüm şartlarını yerine getiren ve bu kutsal mesleği layıkıyla yapan başta Kastamonu Basınımızın her bir ferdinin ve tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.