haberler

Belediye Başkanımız Sayın Tahsin Babaş’ın Yeni Yıl Mesajı

Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bıraktık. 2016 yılı milli birlik içerisinde haçlı zihniyetine bir tokat daha atarak Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı ruhunun damarlarımızda var olduğunu gösterdiğimiz, Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunu kalleşlere öğrettiğimiz, tüm hainlikler karşısında tek vücut olduğumuz, dünyaya demokrasi dersi verdiğimiz ve kahraman ecdadın bizlere miras bıraktığı cennet vatana Milli Mücadele ruhuyla sahip çıkmanın onurunu yaşadığımız bir yıl oldu. 15 Temmuz 2016’da eşi benzeri görülmemiş bir hainlik iman dolu göğüslerde sönüp yok oldu. Aziz Milletimiz, hain kalkışma girişiminde kendisini korumak için alınan savunma silahlarının namlusunun kendisine döndüğünü gördü. Hiçbir milletin gösteremeyeceği bir cesaret örneğiyle ecdadının izinden yürüyen aziz milletimiz, tankların, topların ve ellerinde silah olan kalleşlerin üzerlerine inançla giderek vatanını, devletini, bayrağını ve inançlarını bataklığa sürüklemek isteyenleri adeta kuruttu. Bu vesile ile toprağı vatan yapan tüm şehitlerimize Cenab-ı Haktan rahmet diliyorum. Ülkemiz üzerinde hain emelleri olanların en kısa zamanda yok olmalarını temenni ediyorum.

Kalleşlerin bizleri bölme çabalarına rağmen ülkemiz 2023 hedefleri doğrultusunda büyük bir azim ve kararlılıkla yürümektedir. Millete hizmet yolunda büyük bir aşk ve şevkle her zamankinden daha fazla özen ve dikkatle çalışmamız gerekiyor.

Bizler 2016 yılını çalışma programımızda hiçbir aksilik olmadan ve bu yıl içerisindeki hedeflerimizin hepsine ulaşarak tamamlamanın mutluluğunu içerisinde uğurluyoruz. Tüm ekibimle birlikte 2017 yılına da hazır olduğumuzun bilinmesini istiyorum.

2016 yılı içerisinde hemşehrilerimize en iyi hizmeti sunmak için boğun bir çaba sarf ettik. Alt yapı, üst yapı ve sosyal anlamda birçok projemizi ilimize kazandırdık. Özellikle 2016 yılında hız kazanan tarihi ve kültürel çalışmalarımız 2017 yılında da aralıksız sürecektir. İlimizin saklı hazinesi olan tarihi ve kültürel dokusunu canlandırarak şehrimizin bacasız sanayisinin işlemesi için gerekli alt yapıyı oluşturduk.

Yeni yılda da yapacağımız çalışmalarla ilimiz yine şantiye görüntüsünde olacaktır. Büyük Türkiye’nin güçlü ili Kastamonu hedefi doğrultusunda şehrimizi her bakımdan daha ileriye götürmenin heyecanını taşıyarak yeni yıla başlayacağız.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde 2017 yılının birlik ve beraberliğimizi daha da kuvvetlendirmesini, ülkemize sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diliyor, saygılarımı sunuyorum.