haberler

Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Öğretmenlerimiz, Cennet Vatanımızın her köşesinde eğitim faaliyetlerini sürdürerek, geleceğimizi inşa etme ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkartma hedefi doğrultusunda fedakarca çalışarak kutsal bir görev yürütmektedirler.

İlk emri ‘oku’ olan bir medeniyetin mensupları olarak, eğitimin toplumun temelini oluşturan, devamlılığını sağlayan, gelişmesinde rol alan en önemli faktör olduğunu unutmamalıyız.

Geçmişte olsun, günümüzde olsun, toplumlar eğitim sayesinde başarıya ulaşmış, bu sayede belirli medeniyet seviyesinde yol almışlardır.

Öğretmenler, yavrularımıza uzanan şefkatli birer eldir. Öğretmenlerimiz çocuklarımıza kol kanat geren merhametli bir yürek ve yollarını aydınlatan bir ışık kaynağıdırlar. Onlar sadece yavrularımızın zihnini, kalbini aydınlatmakla kalmıyorlar; aynı zamanda emekleri, gayretleri, ilim ve irfanlarıyla milletimizin geleceğini de şekillendiriyorlar. Engin mirasımızı, milli kültürümüzü asırlar sonrasına taşıyacak nesilleri inşa ediyorlar. Bu mesleğin verdiği mutluluk, hiçbir maddi değerle ölçülmez. Bu değer, öğretmenin hasat mevsiminde gizlidir. Bir öğretmenin en büyük ödülü; kendi bahçesinde yetişen ağaçların meyvelerini verdiğini görmek, ışığına ışık, umuduna umut kattığı öğrencilerinin insanlara faydalı olduğunu görmektir. İşte bu yüzden öğretmenlerimiz de bir ana gibi, bir baba gibi kutsaldır. Öğretmenlerimizin bir ülkenin geleceği için ne kadar büyük önem arz ettiklerini bugün daha iyi idrak ediyoruz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yetişmesinde gösterdikleri büyük fedakârlıklarla, her türlü takdirin üzerinde bir mesleği icra eden öğretmenlerimizin haklarını ne yapsak ödeyemeyiz.

Bu düşüncelerle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal’e Başöğretmenlik Unvanının verildiği bu anlamlı günde öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.

24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum. Emekli öğretmenlerimize saygı ve sevgilerimi sunuyor, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize rahmet diliyorum.