haberler

Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’ın Gaziler Günü Mesajı

Tarihimiz; kutsal değerlerini, vatan ve bayrak sevgisini herşeyin üzerinde tutarak hayatlarını seve seve feda eden kahraman şehitlerimiz ile gazilerimizin elde ettiği nice zaferlerle doludur.  Türk Milleti, tarih boyunca hür ve bağımsız yaşamış, işgal ve esarete alışık olmayan asil ve büyük bir millettir. Uğruna ağır bedeller ödenen, şehit ve gazilerimizin bize emaneti olan bu  cennet vatana, aynı şuur ve kararlılıkla sahip çıkmaya devam edeceğiz. Kahraman ecdadın asil torunları tarihte görülmemiş bir ihanete sahne olan 15 Temmuz gecesindeki hain kalkışma girişiminde kalleşlere, attığı tokatla da bunu göstermiştir. Bu onurlu milletin bir ferdi olmak gururların en büyüğüdür. Bizlere bu gururu yaşatan kahraman şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet gazilerimize minnetlerimi sunuyorum.

Milli ruhumuzun daima canlı kalmasında kahraman gazilerimizin payı büyüktür. Onların büyük fedakarlıkları ve vatan sevgileri nesilden nesile aktarılacaktır.  Bu yolda bizler üzerimize düşen her ne varsa fazlasıyla yapacağız. Şehit ve gazilerimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız bir şekilde tarih sahnesinde yer almasında en büyük pay sahibi ve yegâne değerlerimizdir. Bu topraklar için tereddüt etmeden canlarını ortaya koyan şehit ve gazilerimiz, milletimizin gönlünde saygın bir yere sahiptir. Şehit ve gazilerimizin; uğrunda canını siper ettiği ay yıldızlı bayrağımızı sonsuza dek dalgalandırmak, vatan topraklarını onların hatırası olarak muhafaza etmek ise her vatan evladının en büyük vazifesidir.

2016-2017 eğitim ve öğretim yılımızın da açılışının yapılacağı bugün geleceğimizin teminatı çocuklarımıza kahraman şehitlerimiz ve gazilerimizin vatan, bayrak ve kutsal değerleri için verdikleri mücadele çok iyi anlatılmalıdır. Bu düşüncelerle kıymetli öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve tüm eğitim camiasının yeni eğitim öğretim yılını kutluyorum. Yeni eğitim öğretim yılının vatana ve millete hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

Hizmetlerin en üstünü olan vatan savunmasını, fedakârlıkların en büyüğü ile tarihimize nakşeden, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü canlarını feda ederek koruyan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete uğurladığımız gazilerimizi minnetle anıyor, hayatta olan tüm gazilerimize sağlık ve esenlik diliyorum. Kahraman şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.