haberler

Belediye Başkanımız SayınTahsin Babaş’ın Kurban Bayramı Mesajı

Kardeşlik bilincimizi yenileme, aramızdaki muhabbet ve dayanışmayı pekiştirme vesilesi olan Kurban Bayramımıza erişmenin mutluluğunu ve sevincini yaşıyoruz. Birlik ve beraberliğimizi simgeleyen, toplumumuzun kaynaşmasını, hoşgörü ve kardeşliğimizin artmasını sağlayan bayramlarımız aynı zamanda bir gönül kazanma seferberliğidir. Mübarek Kurban Bayramınızı, en kalbi duygularımla tebrik ediyor; bayramın, ülkemizle birlikte tüm İslam âlemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum.

Ülkemizin geride bıraktığı hain kalkışma girişiminin ardından önümüzdeki süreçte bizlerin yakaladığımız büyük birlikteliği sürdürmeye ihtiyacımız olduğu aşikardır. Bizlerin birliktelikleri terör örgütlerinin ve haçlı zihniyetinin ülkemiz üzerindeki hedeflerini yok edecektir. Bun nedendendir ki Kurban Bayramımızda kırgınlıkları ve küskünlükleri bir kenara koyarak eş, dost, akraba ve kimsesizlerimizi ziyaret etmeli ihtiyaç sahiplerine elimizi uzatmalıyız. Bizi biz yapan sevgi, kardeşlik, dayanışma ve paylaşma gibi insani değerlerimizi yoğun yaşayacağımız Kurban Bayramımıza bizleri eriştiren yüce Mevla’ya hamdediyorum.

Bu günlerde Hac ibadeti için mübarek topraklarda bulunan kardeşlerimizi de tebrik ediyor, Haclarının ve kurbanlarının kabul olmasını diliyorum.

Bu duygularla, kurbanlarımızın Allah katında makbul olmasını diliyor, huzur ve saadet dolu bir bayram geçirmenizi Rabbimden temenni ediyorum. Tüm İslam âleminin Kurban Bayramını kutluyorum.