haberler

Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’ın Milli Mücadelenin Cesur Kalemi Hüsnü Açıksöz’ü Anma Mesajı

Milli Mücadelenin cesur kalemi, Açıksöz Gazetesi’nin kurucusu Kastamonu basının sembol ismi Hüsnü Açıksöz’ü vefatının 77’nci yılında minnet ve rahmetle yad ediyorum. Halkımızın doğru, şeffaf, tarafsız ve eksiksiz bilgilendirmesi adına tarihi sorumluluğunu yerine getirmek için çalışan, bu uğurda canlarını veren tüm basın mensuplarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Büyük bir cefakarlıkla kutsal bir görevi icra eden basın mensuplarımızın, demokrasimizin gelişmesi ve yaşamasındaki önemi büyüktür. Vatanına, milletine ve devletine bağlı Türk Basını içerisinde bulunduğumuz süreçte sergiledikleri tutum ile Kurtuluş Savaşımızın basın cephesi komutanlığını yapan Hüsnü Açıksöz’ün izinden yürüdüğünü göstermişlerdir.

15 Temmuz’da gerçekleştirilen hain kalkışmada hedeflerine ulaşamayan teröristler, ülkemizde kaos yaratmak için kalleş eylemlerde bulunmaya devam etmektedir. İsimleri farklı olsa da hedefleri Türkiye’nin huzurunu bozmak olan terörist guruplar cennet vatanda kargaşa yaratmaya çalışmaktadır. Bu noktada basın mensuplarımıza düşen görev bir hayli fazladır. Önceliğimiz ülkemizin bu pisliklerden temizlenmesi olmalıdır. Bu süreçte birlik ve beraberliğimizin daim olması adına yazılan her satırın ve söylenen her sözü önemi büyüktür. Ülkemiz basının bu bilinçle hareket ettiğini görmek ve milletimizin birlik beraberlik içerisinde hainlere karşı dik duruş sergilenmesi Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşayacağını göstergesidir.

İnanıyorum ki bu zorlu süreçte Hüsnü Açıksöz’ün vatan sevgisi ve cesurluğu tüm basın mensuplarına ışık tutmaktadır. Basın mensuplarımızın talebi üzerine hızla çalışmalarına başlanan Hüsnü Açıksöz meydanının en kası zamanda bitirileceğinin bilinmesini istiyorum.

Sözlerime son verirken İstiklal Savaşımızın cesur kalemi Hüsnü Açıksöz’ü rahmetle anıyor, tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyorum.