haberler

Cumhuriyet Meydanı’nda 27 Gündür Tutulan Demokrasi Nöbetine Tüm Yurtta Olduğu Gibi Ara Verildi

“Vatanımız için kanımızın son damlasına kadar mücadele ederiz”

15 Temmuz’daki hain kalkışmadan bu tarafa Cumhuriyet Meydanı’nda toplanarak Milli İradeye sahip çıkan vatandaşlar nöbetin son gününde de kazanılan büyük zaferin coşkusunu yaşadı. Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran vatandaşlara seslenen Belediye Başkanı Tahsin Babaş, milletin vatanı için canının son damlasına kadar mücadele edeceğini ve hainlere ülkesini teslim etmeyeceğini dünyaya gösterdiğini söyledi.

Başkan Babaş, meydanlarda tutulan kutsal nöbetin birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğinin de üstünde durarak “Cenab-ı Allah’ım bu aziz millete bir daha böyle acılar yaşatmasın” diyerek dua etti.

Başkan Babaş, “Hainler karşısındaki dik duruşuyla bizlere güç veren Başkomutanımız Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’a, meydanlardan biran olsun boş bırakmayan asil hemşehrilerime, valimize, milletvekillerimize, din görevlilerimize, emniyet teşkilatımıza, komutanlarımıza, sağlık çalışanlarımıza, gazilerimize, şehit ailelerimize, siyasi parti başkanları ve mesai mefhumu gözetmeksizin buradaki vatandaşlarımıza her türlü hizmeti sağlayan Belediyemiz personellerine teşekkür ediyorum.

Önümüzdeki süreçte ilimizin gelişimi açısından devam eden ve başlanacak olan yatırımlarımıza hız vereceğiz. Sayın Valimiz Mesut Yıldırım ile birlikte Kastamonu’ya geldiği günden bu tarafa meydanlardayız. Kendisine ayrı bir parantez açarak Kastamonu halkı adına teşekkür ediyorum.

Vatan, millet, bayrak ve toprak deyince hep bir oluruz. Kimseye taviz vermeyiz. Milletin iradesinin üzerinde güç olmadığını dünyaya gösterdik. Sizlerle ne kadar gurur duysak azdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’

Vatanımız, bayrağımız ve özgürlüğümüz için gerekirse kanımızın son damlasına kadar mücadelemizi veririz. Ben şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet gazilerimize ise acil şifalar diliyorum” diye konuştu

1960 VE 1980’DE YAPAMADIĞIMIZI 15 TEMMUZDA BAŞARDIK

Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın ardından vatandaşlara seslenen Vali Mesut Yıldırım, 1960 ve 1980 ihtilallerinde yapılamayanın 15 Temmuz’da başarıldığını ve Türkiye’nin darbeler dönemini kapattığını ifade etti.

Meydanlardaki birlikteliğin büyük bir ihtiyaç olduğunun altını çizen Vali Yıldırım, “Her akşam sizlerle burada buluştuk. Birbirimizi daha iyi tanıdık ve daha fazla sevdik. 15 Temmuz’da toprağımıza ve bayrağımıza sahip çıktık. 15 Temmuz gecesi bizim için onur gecesi olmuştur. Tüm dünyaya hainlerin toprağımıza el uzatamayacağı gösterilmiştir. Bizlerin mücadelesi milli iradesi risk ve tehdit altında olan dünya ülkeleri için mazlumlar için ışık ve umut olmuştur. Gerektiğinde Kastamonu, tek bilek, tek yumruk ve tek yürek olmasını başardığını da herkese göstermiştir” diye konuştu.

“KASTAMONU BÖYLE BİR BAŞKANA SAHİP OLDUĞU İÇİN ÇOŞ ŞANSLI”

Kastamonu’daki görevine Ramazan ayı içerisinde başladığını ve o günden bu zamana hep meydanlarda olduğunu vurgulayan Vali Mesut Yıldırım, Belediye Başkanı Tahsin Babaş ile çalışmanın keyif ve onur verici olduğunu iletti. Kastamonu’nun böyle bir Belediye Başkanı’na sahip olduğundan ötürü çok şanslı olduğunu söyleyen Yıldırım, “Birlikteliğimiz bu gece burada bitmiyor. Hep birlikteyiz. Bu duygu ve düşüncelerle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde başlattığımız, kutlu birliktelik ve millet olma iradesi bundan sonrada devam edecektir” dedi.

Program Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualar okundu. Beştepe Meydanı’nda Başbakan ile Cumhurbaşkanı’nın konuşmasının LED ekrandan takip edildi. Cumhuriyet Meydanı’ndaki yılmaz demokrasi nöbetçileri sabah saatlerine kadar kurulan dev ekrandan sinevizyon gösterileriyle kara gecede yaşananları bir kez daha izledi. Demokrasi nöbetine 27’inci günde virgül konularak vatandaşlara teşekkür edildi.

Facebook Albümü’nü Gör…