haberler

Tek Yürek, Tek Millet

İstanbul Yenikapı’da 5 milyon kişinin katılımıyla gerçekleştirilen Demokrasi ve Şehitler Mitingi’nin muhteşem tablosuna Kastamonu Cumhuriyet Meydanı’ndan iştirak eten 10 binlere seslenen Belediye Başkanı Tahsin Babaş, gördüğü muhteşem tablonun karşısında büyük bir gurur duyduğunu söyledi.

Şerife Bacı’nın Halime Çavuşun torunları olarak hain kalkışma geçesinde Kastamonu’nun duruşunu hızla gösterdiğini ifade eden Başkan Babaş, “Bize bu kutsal toprakları kanlarıyla vatan yapan atalarımıza onların izinden giderek her daim layık olacağız. Bu topraklar üzerinde vatan hainleri asla barınmadı ve barınamayacaktır. 15 Temmuz’dan bu tarafa bizleri biran olsun yalnız bırakmayan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bu süreç milletin iradesine darbe vurulamayacağını ve milletin gücünden daha güçlü tankın üretilemediğini göstermiştir.” dedi.

Program öncesi Belediye Başkanı Tahsin Babaş, vatandaşlara ay yıldızlı tişört ve Türk Bayrağı dağıttı. Yeni Kapıdaki program Cumhuriyet Meydanı’ndan büyük bir coşkuyla takip edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, Genel Kurmay Başkanı Hulisi Akar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yenikapı’daki miting alanından milyonlara seslendi. Bu program Cumhuriyet Meydanı’na kurulan dev LED ekrandan canlı olarak takip edildi.

Kastamonu Cumhuriyet Meydanı’nı hınca hınç dolduran binlerce Kastamonulu, ellerinde Türk bayraklarıyla teröristlere güzel bir cevap verdi. Meydan’daki dev kutlamaya Vali Mesut Yıldırım, Milletvekili Hakkı Köylü, Milletvekili Metin Çelik, Milletvekili Murat Demir, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, ilimiz komuta kademesi, Siyasi Parti İl Başkanları ve yöneticileri, STK başkanları, Gazi ve şehitler derneği başkan ve üyeleriyle binlerce vatandaş katıldı.

Tüm farklıklarının büyük birlikteliğiyle kırmızı beyaza bürünen Kastamonu Cumhuriyet Meydanı, dün belki de tarihinin en büyük birlikteliğine de şahit oldu.

 

Facebook Albümü için…