haberler

132 Bin 750 Fidan İle Bu Kampanyaya Bize Yakışır Şekilde Destek Verdik

Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu: “132 Bin 750 Fidan İle Bu Kampanyaya Bize Yakışır Şekilde Destek Verdik”

Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, 81 ilde eş zamanlı olarak başlatılan “11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” etkinliği kapsamında ilimizde gerçekleştirilen fidan dikim programına katıldı.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan “Geleceğe Nefes” seferberliği kapsamında, 11 Kasım saat 11.11’de ülke genelinde 11 milyon fidan toprakla buluşurken Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu da Kastamonu Üniversitesi Kuzeykent Kampüsünde ve Bahadır Köyü’nde tertip edilen fidan dikim programlarına katıldı. Aynı zamanda “11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü” olarak ilan edilen program kapsamında ilk olarak Kastamonu Üniversitesi Kuzeykent Kampüsü içerisinde tertip edilen açılış programına katılan Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, burada gerçekleştirdiği konuşmasında şunları ifade etti: “Türkiye, orman varlığı bakımından zengin bir ülke ve bu varlığın önemini en iyi bilen ülkeler arasında yer alıyor. Şehrimiz de orman ve tabiat varlıkları konusunda oldukça zengin bir şehir. Biz de bu mirasa sahip çıkmalı ve gelecek nesillere aktarmalıyız. Tarım ve Orman Bakanlığımız aracılığıyla düzenlenen “Geleceğe Nefes” kampanyası ile ülkemizde 11 milyon fidan toprakla buluşacak. Bu ağaç dikim seferberliği Türkiye’yi Guinness Rekorlar Kitabı’na taşıyacak. İlimizde 132 bin 750 fidan ile bu kampanyaya bize yakışır şekilde destek verdik ve katılım gösterdik. Biz dikilen her yeni ağacın gelecek nesiller için büyük önem arz ettiğini biliyoruz. Hem ilimize hem de doğamıza sahip çıkıyoruz. Bugün burada siz değerli hemşehrilerimizle birlikte daha yeşil bir Kastamonu, daha yeşil bir Türkiye için fidanlarımızı toprakla buluşturuyoruz. Biz gerek belediye olarak yapmış olduğumuz parklardaki ağaç dikim faaliyetlerinde gerekse başka kurumların fidan dikimleri ile ilgili etkinliklerinde daha da aktif rol üstleneceğiz. Kastamonu’muzun daha yeşil olması ile ilgili çalışmaları hem yapacağız hem de destekleyeceğiz. Bu seferberliği hayata geçiren Tarım ve Orman Bakanlığımız başta olmak üzere Orman Genel Müdürlüklerimize ve bu seferberliğe büyük bir ilgi gösteren siz kıymetli hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum.”

Kastamonu Üniversitesi’nde düzenlenen programın ardından Bahadır Köyü’ne hareket eden Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, il protokolü, öğrenciler ve vatandaşlarla birlikte burada da fidan dikimi gerçekleştirdi. Program katılımcılara yapılan ikram ile son buldu.