haberler

10 Aralık 1919 İlk Türk Kadın Mitingi 100. Yıl Dönümü Etkinlikleri Başladı

Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, 10 Aralık 1919 İlk Türk Kadın Mitingi 100. Yıl Dönümü etkinlikleri kapsamında tertip edilen ‘100. Yılında Kastamonu İlk Türk Kadın Mitingi İstiklal Yolunda Türk Kadını’ konulu panele katıldı.

Rıfat Ilgaz Kültür Merkezinde düzenlenen ‘100. Yılında Kastamonu İlk Türk Kadın Mitingi. İstiklal Yolunda Türk Kadını’ konulu panelde konuşmacı olarak Prof. Dr. Birsel Küçüksipahioğlu, Prof. Dr. Ayten Sezer Arığ, Prof. Dr. Fatma Ahsen Turan, Dr. Öğretim Üyesi Rezzan Ünalp ve Dünya Gazetesi Sahibi Didem Demirkent yer aldılar. Düzenlenen panelin ardından Vali Yaşar Karadeniz, Garnizon Komutanı Personel Albay Gamze Aydoğdu ve Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu tarafından panelistlere plaket ve hediyeleri takdim edildi.

Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, ‘100. Yılında Kastamonu İlk Türk Kadın Mitingi. İstiklal Yolunda Türk Kadını’ konulu panelin ardından Rıfat Ilgaz Kültür Merkezi’nde düzenlenen Üniversiteli Kadınlar Resim ve Seramik Sergisi ile Saray Hamamı Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen DMKİ-Milli Mücadele ve Kastamonu Sergisi ve Kastamonu 10 Aralık Kadın Platformu Etnografik Eserler Sergisini de gezdi.