T.C. Kastamonu Belediyesi Resmi Web Sitesi | www.kastamonu.bel.tr » Atık Taşıma ve İzin Belgesi Hakkında

Duyuru

Hafriyat toprağı ile inşaat ve yıkıntı atıklarını taşıyacak araçların ilgili Yönetmelik gereği “Hafriyat Toprağı ve İnşaat/Yıkıntı Atıkları Taşıma İzin Belgesi” alması gerekmektedir.
Kamyonların “Hafriyat Toprağı Ve İnşaat/Yıkıntı Atıkları Taşıma İzin Belgesi” alabilmeleri için damperlerinin sarı renkte(ral kodu 1028) olması ve damperlerin yanlarında “Hafriyat Toprağı Ve İnşaat/Yıkıntı Atıkları Taşıma Aracı” ve Plaka yazıyor olması gerekmektedir.

“Hafriyat Toprağı ve İnşaat/Yıkıntı Atıkları Taşıma İzin Belgesi” sadece Belediyemiz tarafından ve 1 yıl süreli olarak verilmektedir.

Belediye Meclisimizin almış olduğu 02.10.2017 tarih ve 116 sayılı kararı neticesinde “Hafriyat Toprağı, İnşaat ve Yıkıntı Atıkları” taşıyan araçlar ile ilgili düzenlememiz 01.01.2018 tarihinden itibaren uygulamaya dönüşecektir. Bu sebepten dolayı 31.12.2017 tarihine kadar araçlarınızı sisteme uygun hale getirmeniz, Atık Taşıma ve İzin Belgesi alınmamış ise Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı Hafriyat Birimine başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

ARAÇ TAKİP SİSTEMİ HAKKINDA,

Hafriyat araçlarına takılacak olan araç takip sistemi sayesinde birçok olumsuzluğun önüne geçilecektir. Şehir genelinde rastgele dökülen hafriyatlar, görüntü ve çevre kirliliğine neden olurken, araç takip sistemi sayesinde; hafriyatın çıkış noktası, aracın yük durumu, güzergâh hattı, döküm noktası ve zamanı, damperlerin nerede kaldırılıp indirildiği izlenecektir. Sisteme en kısa zamanda geçilecek olup, Atık Taşıma ve İzin Belgesi alan kamyonlara uygulanması zorunlu tutulacaktır.

Detaylı Bilgi için Tıklayınız…