haberler

Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’ın Anneler Günü Mesajı

Büyük bir sorumluluk, fedakarlık, sevgi, şefkat ve merhametin timsali olan annelerimiz, hepimizin en değerli varlıklarıdır. Kutsal bir mertebe olduğuna inandığım annelik makamı, sadece ailenin düzenini değil Türk toplumunun temelini ve vatanın bölünmez bütünlüğünü de oluşturmaktadır. Öyle ki kahraman Şerife Bacılar, evlatlarını vatana Kınalı Ali yapanlar, yavrusunun ardından bağrına taş basıp ‘vatan sağ olsun’ diyenler, kara toprakla hasret giderip düşmana baş eğmeyenler annelik mertebesinin kutsallığını fazlasıyla açıklamaktadır.

‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ diyebilen ve buna inanan bir geleneğin mensupları olarak, annelerimize daima saygı ve sevgi göstermeye önem vermeliyiz. Varlıkları ile evlatlarına güç katan annelerimiz evlatları için daima sıcak bir kucak olmuştur. Bu noktada hayatımızın en büyük parçası olan annelerimizin Anneler Günü’nü kutlarken onlara daima sevgi ve saygımızı hissettirmeli, emeklerinin boşa gitmediğini gösterirken çocuklarımıza da örnek olmalıyız.

Bu bakımdan, bu anlamlı günde, annelerimizi mutlu etmek, annelerimizin yüreklerini sevgiyle doyurmak, onların ilgisine layık olmak hepimiz için asli bir görev olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor; dünyanın bütün annelerine mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir hayat diliyorum.”

anneler günü